Fragrance facts

АРОМАТНІ ФАКТИ

Ароматизовані олії набули поширення ще в Стародавній Греції та Римі, коли спортсмени широко використовували їх для лікування м'язів до і після змагань. Тому, коли чуєте букет ароматів з кабінету спортивного масажиста, знайте — це не просто так. Все той же набір масел використовується і в наш час для зняття напруги в м'язах, а також для швидкого позбавлення від травм. Вплив ефірних масел після фізичних вправ в тому, що сприяє розгону накопичених токсинів, вимиванню молочної кислоти та стимулює лімфодренаж.

У повсякденному житті, однак, аромати, такі як м'ята й евкаліпт здатні допомогти відновити втомлені м'язи і полегшити втому, яка приходить із тривалими фізичними навантаженнями.

РІНЕНЦЕФАЛОН

1 Рецепторні нейрони:
У нашій носовій порожнини близько 40 мільйонів нюхових рецепторних нейронів очікують появи різних запахів, щоб відправити їх на нюхову цибулину. Індивідуальні нюхові репеторні нейрони мають цикл 40 днів. Таким чином відбувається постійне оновлення нюхових клітин в носовій порожнині.

2. Нюхова цибулина:
Будучи посередником між носом і мозком завжди передає запахову інформацію й допомагає нам виділяти ключові запахи від інших, які з'являються одночасно. Тому це невід'ємна частина нашого інстинкту виживання, з її допомогою ми відрізняємо їстівне від неїстівного.

3. Носова порожнина:
Більша її частина не має абсолютно нічого спільного з визначенням запахів. ЇЇ основна функція полягає в очищенні вдихуваного повітря, перш ніж останнє потрапить у легені. Тому порожнина носа завжди залишається вологою з метою перетворення часток аромату в рідкий стан, щоб рецепторні нейрони змогли ідентифікувати їх.

4.Лімбічна система:
Задовго до того, як ми навчимося говорити, ми розвиваємо цей набір структур. Цей емоційний банк пам'яті зберігає всі наші почуття: щастя, сум, страх, радість і гнів — асоціює відчуття на різні стимуляції. А оскільки запахи безпосередньо впливають на лімбічну систему, вони здатні викликати певні емоції з нашого минулого без нашого дозволу.

fragrance

ПСИХІЧНИЙ ВПЛИВ

Наш нюх - єдине відчуття, яке безпосередньо підключене до лімбічної системи, нашого емоційного центру управління. Інші відчуття, такі як дотик або зір, проте, вимагають значного "декодування", перш ніж вони будуть зрозумілі та отримають відповідь. Це пояснюється прямим унікальним зв'язком ароматів і нашої пам'яті: запахи мимоволі впливають на наш настрій, думки, емоції та навіть нашу розумову діяльність. Наприклад, якщо ви в дитинстві відчули себе погано за різдвяною вечерею через брюссельську капусту, запах цього овочу може викликати нудоту і у дорослому віці.

ПАМ'ЯТЬ

Ви коли-небудь помічали, як ледь помітна поява аромату вашої першої любові може миттєво розбудити бурю спогадів з "давно забутого" ​минулого? З "банком пам'яті" розміром від 2 000 до 4 000 ароматів в кожному з нас, це дивно - за допомогою запаху натиснути у своїй мимовільній пам'яті кнопку й втілити в життя образ тієї чортиці, що кинула Вас з розбитим серцем, коли Вам було всього 13.

"Чарівний" вплив ароматів на Вашу підсвідомість пов'язаний із тим, що нюхові цибулини знаходяться дуже близько до лімбічної системи, де зберігаються всі наші спогади — приємні і не дуже.