Shave off seconds

ВИГРАНІ ГОЛІННЯМ СЕКУНДИ

Поки деякі з нас зрідка видаляють волосся на тілі, для багатьох професійних спортсменів це стало окремим змаганням. Безволосий торс не тільки підкреслює м'язи, але і надає ряд технічних переваг. Ми спробували відокремити позерів від професіоналів, з тим щоб зрозуміти, які види спорту дійсно вимагають гладенько виголеного тіла.

ВЕЛОСПОРТ

Всупереч поширеній помилці, велосипедисти голять ноги не тому, що це покращує аеродинаміку. Насправді, немає навіть наукових досліджень, які підтверджують, що поголена кінцівка краще розсікає повітря, ніж та, що залишилася в своєму первісному волохатому вигляді. Протидія занадто мала, аби щось змінити, і якщо велосипедисти твердять протилежне, то це, швидше за все, ефект плацебо. Вони голять ноги, щоб виглядати й відчувати себе справжніми спортсменами (для цього також призначені лосини в зловісних тонах, модні аксесуари і т.д.). Але це все відбувається в голові. Єдина дійсно важлива причина, з якої варто голити ноги, — ті прикрі (а іноді і досить болючі) падіння, після яких потрібно вичищати пісок з ран. Волосся на ногах зовсім не полегшує рішення цієї проблеми і перетворюють навіть найпростіший процес зняття пластирів на муку. Техніка гоління волосся на ногах схожа на техніку гоління обличчя. Голити ноги Вам буде легше під час прийняття душу. Однак візьміть до відома: якщо Ви одного разу поголили волосся на ногах, назад вороття немає — потрібно буде голити постійно.

ПЛАВАННЯ

Перед тим, як їм дозволили використовувати високотехнологічні костюми, плавці голили торс для зменшення опору у воді. Дійсно, вода в 1 000 разів щільніша за повітря й максимально гладка поверхня полегшує рух. Дослідження показали, що видалення волосся на тілі покращує обтікання. Це може мати важливе значення, адже в Олімпійських запливах навіть одна сота секунди важлива для встановлення рекорду!

БОДІБІЛДІНГ

Культуристи не отримують жодних спортивних переваг від ретельного гоління. Вони роблять це з естетичних міркувань. Чим менше волосся на тілі, тим помітніше будуть всі м'язи, а для цих спортсменів важлива найменша деталь. Крім того, яка користь від кубиків преса, якщо ніхто не може їх розгледіти під дрімучими хащами волосся?