sweat spots

ЗОНИ ПОТОВИДІЛЕННЯ

У людському тілі від двох до чотирьох мільйонів потових залоз, що не дивно, оскільки створено це було для того, щоб дихати 24 години на добу. І хоча пітніти подобається далеко не всім, а деякі навіть вважають цей процес неприємним і ніяковіють, без цього всіх нас без винятку вразив би тепловий удар. Нормальна температура людського тіла 36,6-С — і якщо вона підвищується, будь-то від спеки чи емоційного стресу, рясне потовиділення допомагає збити температуру до нормальної.

Традиційні ситуації, що викликають підвищення температури тіла — спека й інтенсивні фізичні заняття. Але є й інші функції організму, які викликають таку ж реакцію, але менш помітні. Все, починаючи від Вашого шлунка, який переварює їжу, до посиленої роботи мозку підвищує температуру й викликає потовиділення. Пропонуємо Вашій увазі чотири ключові зони, які схильні до потовиділення.

ЛОБ

Невелика кількість поту на лобі під час зарядки або в особливо спекотні дні — це нормальна реакція тіла на підвищення температури. Але особливо нервові люди знають, що стресові або надмірно емоційні ситуації можуть перетворити цей піт в потоп. Надмірне потовиділення може бути ознакою нестійкої нервової системи, коли ви постійно перебуваєте в режимі "бий та біжи" та фізично постійно готові до шокових і стресових ситуацій.

sweat spots brow
sweat spots armpit

ПАХВИ

Навіть якщо за щасливим збігом обставин усі інші частини тіла у Вас не потіють, пахви будуть потіти завжди. Саме там знаходиться велика кількість апокринових залоз. Але все це можна контролювати за допомогою гарного антіперсперанту. Все ж таки є невеликий відсоток чоловіків, які страждають від рясного потовиділення, який по-іншому називається пахвовий гіпергідроз.

ДОЛОНІ

Спітнілі долоні — проблема соціальна, в тому плані, що вона може позбавити можливості просто потиснути руку. Нещодавні дослідження показали, що цей синдром може бути закладений генетично. У більшості людей, які цим страждають, спітнілі долоні — реакція на емоційне хвилювання. Стресова ситуація або тривожний настрій визначають яка саме частина тіла буде пітніти. Проте проблема вирішується швидко — серветки цілком впораються. Найважливіше — завжди триматися на висоті, не потрібно боятися, що це можуть помітити, адже чим більше ми нервуємо, тим менше шанс контролювати потовиділення.

sweat spots palm
sweat spots feet

СТОПИ

Ні в одній частині тіла немає такої кількості потових залоз, як на ступнях, — так можна виправдовуватися перед друзями, якщо вони раптом почнуть несхвально коситися на Ваші ноги. Є ще одне прекрасне пояснення неприємного запаху: взуття не дає ногам дихати. І оскільки стельки вбирають неймовірну кількість поту, не зайвим було б чергувати взуття, щоб дати кожній парі "подихати".