sweaty facts

ПОТНІ ФАКТИ

Ваш піт не однаковий. Насправді існує два різновиди поту, вироблені різними залозами. Потові залози на руках, ногах і на лобі (еккринових залози) виробляють піт, що складається на 99% з води. Він не так дратує нюх. Потові залози іншого типу називаються апокриновими, і знаходяться в пахових зонах. Саме вони відповідальні за Ваш унікальний тілесний запах. Залежно від того, в якій ситуації Ви опинитеся, один з цих типів залоз почне працювати на повну силу. Ось кілька класичних прикладів «підмоченої» репутації:

  1. ЗАНЯТТЯ СПОРТОМ
  2. ПОБАЧЕННЯ
  3. РОБОТА
  4. СЕКС

ЗАНЯТТЯ СПОРТОМ

Біг чи яка-небудь інша напружена фізична активність змушує м'язи працювати в посиленому режимі й підвищує температуру тіла. Все це активує Ваші еккринові залози, які починають виробляти суміш води, хлориду натрію і калію для того, щоб допомогти Вам охолонути.

ПОБАЧЕННЯ

Нервозність під час романтичного побачення легко провокує рясне потовиділення. Мокрі пахви, піт на лобі, спітнілі долоні... Мало того, що шепотіти пристрасні освідчення в такому вигляді незручно, на додаток до всього важкий запах може добити всю романтику. Загалом, приємного мало.

РОБОТА

Стрес від наближення дедлайну або зустрічі з начальником також може викликати потовиділення. Причиною може стати навіть тривала нарада. А дехто починає потіти від самої думки, що він може почати потіти. Таке ось виходить порочне коло.

СЕКС

Враховуючи, що переважна більшість апокринових залоз знаходиться в нижній частині тіла, найменше збудження може призвести до інтенсивного виділення поту. У інших приматів аромати їх апокринових залоз є феромонами й слугують для приваблення статевих партнерів. Що до нас, то поки існує багато суперечливої інформації про те, чи виділяє феромони людина, і як вони діють. Якщо взагалі діють.