sweaty facts

10 ГОЛОВНИХ ФАКТІВ ПРО ПІТ

ЗАПАХ ЇЖІ

Ваш піт буде мати власний запах (не контактуючи з бактеріями), тільки якщо Ви наїлися карі або страв, добре заправлених часником чи цибулею.

ЗАПАХ НІГ

Більшість потових залоз розташовані не в районі пахв, а на Ваших ногах.

ПЛЯМИ

Огидні жовті плями на футболках в районі пахв викликані жирними кислотами Вашого поту.

СМЕРТЕЛЬНА СУХІСТЬ

Верблюди можуть втратити з потом до 25% від власної ваги і уникнути зневоднення. Людина помре, якщо втратить з потом всього лише 12% своєї ваги.

З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ПІТ

Точний склад поту відрізняється у різних людей, але в основному він складається з води, солі, продуктів розпаду та електролітів. Ось чому під час і після інтенсивного тренування дуже важливо пити напої, багаті електролітами.

ХЛОПЦІ І ДІВЧАТА — В ЧОМУ РІЗНИЦЯ

У жінок більше потових залоз, ніж у чоловіків. Проте, як не дивно, чоловіки пітніють вдвічі рясніше.

КОЛИ ПІТ МОЖЕ НЕ ВПОРАТИСЯ

Чим вища вологість повітря, тим складніше поту охолоджувати Ваш організм. У таких умовах легко перегрітися, тому у вологому кліматі займатеся спортом обережніше!

ПІДВИЩЕНА ВОЛОГІСТЬ

Чоловіки можуть втрачати під час тренування до двох з половиною літрів води. А ті, хто не звик до жаркого клімату, — навіть до трьох.

ШЛЯХИ ЕВАКУАЦІЇ

Тіло людини має від двох до чотирьох мільйонів потових залоз. Більшість з них знаходиться на руках, ногах, лобі, під пахвами і в паху.

ТОНКА НОТА

Сам собою піт майже не пахне. Запах тіла — це комбінація запаху поту й продуктів виділення бактерій, які живуть на шкірі.