ІНТЕРВ'Ю ЕКСПЕРТА З ЛУПИ

Питання: Що таке лупа?
Відповідь: це надмірне відлущування рогового шару клітин шкіри голови. У нормальному стані процес відлущування проходить майже непомітно. За певних умов відлущування візуально помітно, що і є лупою.

Питання: Що викликає лупу?
Відповідь: Існує багато сприятливих умов для появи помітної лупи та враження погано промитого волосся. Виникнення лупи провокує взаємодія секреції сальних залоз з колонізацією дріжджів Malassezia та індивідуальної сприйнятливості до подразнення шкіри голови. Існує термін - себорейний дерматит. Він вражає й інші ділянки тіла: брови, ніс з боків, за вухами і на грудях.

Питання: У кого може виникнути лупа?
Відповідь: кожен може стикатися з лупою час від часу. Дуже розповсюдженою є легка ступінь ураження. Вона зустрічається у одного з 5 чоловік. Лупа спостерігається в основному в період статевого дозрівання і у молоді. Втім деякі страждають від лупи протягом усього життя. Чоловіки більш схильні до появи лупи, ніж жінки, що пов'язано з більш інтенсивної секрецією сальних залоз обумовленою чоловічими гормонами. Лупа частіше спостерігається у людей з неврологічними розладами, такими як хвороба Паркінсона і в умовах стресу, включаючи інфаркт міокарда, інсульт і у пацієнтів з порушення імунної системи. У зимовий період лупа активізується, оскільки захист шкіри ослаблений і подразникам набагато легше її вразити.

Питання: Які симптоми виникають при появі лупи?
Відповідь: ознаки лупи у більшості підлітків і дорослих: білі, лискучі лусочки відмерлої шкіри на волоссі і плечах. Страждаючі лупою помічають свербіж, а у важких випадках - видимі ознаки запалення шкіри голови.

Питання: Як лупа впливає на життя людини?
Відповідь: лупа викликає безліч незручностей. Часто виникає почуття непривабливості і зниження самооцінки через постійно присутні часточки лупи, особливо на темному волоссі і одязі. Ділові люди відчувають почуття сорому у зв'язку з постійними слідами лупи на темному одязі. Зудіння при себорейній екземі викликає постійне свербіння голови, що не залишається непоміченим оточуючими. Крім того, подразнення шкіри голови при розчісуванні активізує появу лупи.

Питання: Що ви порекомендуєте робити при виявленні лупи?
Відповідь: У більшості випадків для боротьби з лупою досить регулярно використовувати шампунь проти лупи. Якщо лупа у важкій формі, а шкіра голови свербить і подразнена, рекомендується проконсультуватися з дерматологом. Найчастіше ставиться діагноз себорейного дерматиту. Хоча інші дерматологічні порушення також можуть викликати лупу, зокрема псоріаз.

Питання: Як діють шампуні проти лупи?
Відповідь: шампуні проти лупи очищають шкіру голови від шкірного сала, зменшують запалення і, найголовніше, контролюють розмноження дріжджів роду Malassezia. Роль дріжджів Malassezia в утворенні лупи була обгрунтована в багатьох наукових дослідженнях. Сучасні протигрибкові інгредієнти, клімбазол і піроктон оламін, ефективні проти дріжджів роду Malassezia. Оскільки неможливо повністю усунути причину появи лупи (секрецію шкірного сала і розмноження дріжджів роду Malassezia), шампунем проти лупи необхідно користуватися регулярно.

Питання: Якого ефекту хочуть добитися споживачі шампуню проти лупи? Який їхній досвід використання звичайних шампунів проти лупи?
Відповідь: по-перше, шампунь повинен усувати лупу, а також підходити для щоденного використання. Крім того, шампуні проти лупи повинні мати сприятливий косметичний і доглядаючий ефект. Після застосування шампуню волосся повинно бути блискучими і легко розчісуватись, особливо довге. Бажаний приємний і легкий аромат. Шампунь повинен відповідати вартості.

Питання: На що Ви б порадили звернути увагу при виборі правильного шампуню проти лупи?
Відповідь: краще всього вибрати шампунь проти лупи грунтуючись на доведеній ефективності проти лупи та наявності активних доглядаючих компонентів за типом шкіри. Важливо знати, ефективність яких саме інгредієнтів проти дріжджів роду Malassezia була науково доведена. Слід уникати шампунів, що викликають подразнення шкіри. Важливо ретельно підібрати активні компоненти, щоб уникнути погіршення стану шкіри і волосся.

Питання: Що ж такого особливого в нових шампунях проти лупи від NIVEA?
Відповідь: У новій серії шампунів NIVEA проти лупи використовуються сучасні протигрибкові компоненти, які ефективно контролюють розмноження дріжджів роду Malassezia не накопичуючись на волоссі і шкірі голови. Крім того, активні компоненти адаптуються під тип шкіри і залишають сприятливий косметичний ефект. Формула була розроблена, щоб одночасно усувати лупу і доглядати за волоссям і шкірою голови.