ПРАВДА ТА МІФИ ПРО ВОЛОССЯ

ЯКЩО Я ВИРВУ ОДНУ СИВУ ВОЛОСИНУ, ЗАМІСТЬ НЕЇ ВИРОСТУТЬ ОДРАЗУ ДВІ

МІФ: З одного фолікула може вирости лише одна волосина. Але через те, що пігментні клітини вже мертві (головна причина посивіння), коли волосина виросте знову, вона все одно буде сивою. До речі, не вищипуйте волосся, бо так ви можете пошкодити фолікулу і занести інфекцію.

СТРИЖКА ВОЛОССЯ РОБИТЬ ЙОГО ГУСТІШИМ, І ВОНО ШВИДШЕ РОСТЕ

МІФ: Волосся росте з однаковою швидкістю – близько півтора сантиметри щомісяця, незалежно від того, як часто його стригти. Цей міф ґрунтується на тому, що ближче до кінчиків волосся стає тоншим, а підстрижене коротко здається темнішим і густішим.

КУРІННЯ – ПРИЧИНА ПОЯВИ СИВОГО ВОЛОССЯ

ФАКТ: Дослідження, оприлюднене в Британському Медичному Журналі (BMJ) показало, що курці мають майже в 4 рази більше шансів посивіти. Передчасне старіння є відомим наслідком куріння, тому сивина – частина ціни, яку платять курці за свою звичку.

ВОЛОССЯ АКТИВНІШЕ ВИПАДАЄ, ЯКЩО МИТИ ГОЛОВУ ЩОДНЯ

МІФ: Якщо у вас немає облисіння, то Ви у будь якому разі втрачатимете близько сотні волосин щодня. Це не має нічого спільного з миттям голови. Миття з шампунем просто допомагає усунути вже випале волосся.

ПЛАВАННЯ У БАСЕЙНІ РОБИТЬ ВОЛОССЯ ЗЕЛЕНИМ

ФАКТ: Світле або висвітлене волосся може набути зеленого відтінку. Але не через хлор, а завдяки міді, яка міститься у воді і взаємодіє з протеїнами волосся.

СТРЕС ПРИЗВОДИТЬ ДО ПОСИВІННЯ

МІФ: Хоча багато чоловіків вірить у те, що стрес робить волосся сивим, дослідження довели, що посивіння «за одну ніч» викликане зональним облисінням, коли темніше волосся раптом випадає, а сиве залишається, роблячись помітнішим.

СТОЯННЯ НА ГОЛОВІ СТИМУЛЮЄ ВОЛОССЯ ШВИДШЕ РОСТИ

МІФ: Спроба збільшити приток крові, ставши на голову, не має сенсу, адже це не впливає на ріст волосся. Більш того, так можна отримати значно неприємніші за облисіння проблеми

ГУСТЕ ВОЛОССЯ – ЦЕ НА ВСЕ ЖИТТЯ

МІФ: Як і в дитинстві волосся густішає з кожним роком, з віком воно починає рідшати. Це пов’язано з гормонами, які контролюють ріст і текстуру волосся. У рідкісних випадках пряме волосся може стати кучерявим і навпаки.

СХИЛЬНІСТЬ ДО ВИПАДАННЯ ВОЛОССЯ УСПАДКОВУЄТЬСЯ ПО МАТЕРИНСЬКІЙ ЛІНІЇ

МІФ: Хоча облисіння – це спадкове, відповідальний за це ген Ви можете отримати від кожного з батьків. Швидкий погляд на голову Вашого батька з великою вірогідністю підкаже, який Ви матимете вигляд з віком.

ВОЛОССЯ МОЖЕ СТАТИ НЕСПРИЙНЯТЛИВІМ ДО ШАМПУНЮ, КОНДИЦІОНЕРУ І ЗАСОБУ ДЛЯ УКЛАДКИ

МІФ: Це не зовсім так. Якщо Ви стали отримувати менше користі від улюбленого засобу, це скоріш за все відбувається тому, що волосся перенасичене різними засобами. Потрібно ретельно його промити. А ще бажано мати декілька різних засобів, щоб мати змогу їх час від часу міняти.