ЗАГРОЗА ВОЛОССЮ

Волосся мертве вже тоді, коли з’являється зі шкіри Вашої голови. Але це ще не означає, що воно пошкоджене. Кутикула, яка формує захисний бар’єр довкола внутрішньої структури волосся може пошкодитися чим завгодно, від сонячного випромінювання до занадто частого розчісування. Волосся стає сухим, неслухняним та тьмяним. Є чотири головні причини пошкодження волосся.

ГАРЯЧА УКЛАДКА

Сушіння волосся феном або вирівнювання гарячими металевими щипцями можуть обпалити кутикули, викликаючи незворотні ушкодження. Вам не залишиться іншого вибору, крім як обстригти та відростити його заново. Екстремальні температури можуть зруйнувати структуру волосся, роблячи його менш пружним і більш ламким. Волосся має тьмяний та нездоровий вигляд.

Гаряча укладка мокрого (а не вологого) волосся — ось головна причина посічених кінчиків. Існують засоби, які вкривають волосся захисним шаром, але все ж вкрай важливо перед гарячою укладкою просушувати волосся рушником.

УЛЬТРАФІОЛЕТ

Ультрафіолет не лише негативно впливає на шкіру, він також може пошкодити волосся. Ультрафіолетові промені спричиняють втрату білку кератину, вигорання кольору (як натурального, так і штучного), робить волосся тоншим та пересушеним. Також ультрафіолет робить кутикулу тоншою, впливаючи негативно на вигляд волосся.

Захист від сонця так само важливий для Вашого волосся, як і для шкіри. Багато сучасних шампунів та кондиціонерів випускаються із захисними інгредієнтами. Але кепка чи капелюх — і досі найефективніший захист.

ХІМІЧНА ОБРОБКА

Фарбування або хімічне вирівнювання волосся можуть допомогти створити бажаний образ, але за все доводиться платити. Агресивні процедури руйнують кутикулу і знищують природний блиск. Наприклад, висвітлення знімає лусочки кутикули, щоб засіб зміг потрапити всередину волосини. Чим екстремальніші зміни (стати з брюнета блондином), тим більше вони руйнівні.

Замість того, щоб використовувати агресивні хімікалії для досягнення миттєвого результату, краще змінювати образ поступово. Хімічно оброблене волосся потрапляє до зачарованого кола: щойно почавши фарбуватися, Ви постійно маєте підфарбовувати волосся біля коренів, адже воно відростає. Якщо Ви вирівнюєте волосся, то біля коренів воно все одно відростатиме кучерявим, а отже Вам доведеться що кілька місяців повторювати процес обробки. Якщо Ви надумали обробити своє волосся у хімічний спосіб, спершу порадьтеся зі спеціалістом.

РОЗЧІСУВАННЯ

Важко повірити, але звичайний плаский гребінець може спричинити серйозну шкоду, особливо, якщо Ви вкладаєте погано висушене волосся або навіть мокре. Навряд чи волосся зможе повністю повернутися до норми після такого розтягнення. Зубці гребеня або щетинки щітки можуть відривати делікатні кутикули. Рух проти росту волосся особливо небезпечний, адже таким чином кутикула піднімається і відстовбурчується.

Якщо Вам потрібно розчесатися, робіть це якомога делікатніше, щоб зменшити кількість потенційних пошкоджень. І якщо Ви поєднуєте агресивне розчісування з будь-яким іншим з перерахованих негативних фаторів, буде доцільним зменшити шкоду за допомогою кондиціонеру чи відновлювальної маски.